Baskijski mat "Kralju"!

Autor: Boris Jovanović
subota 07.03.2015.
19:49

Bilbao slavi, Real pao kraj katedrale, odlučio gol Aduriza, Barsa sutra ima šansu da preuzme prvo mesto!

Beta/AP Photo/Alvaro Barrientos

Real je od početka imao problema, sjajno organizovani Bilbao nije ostavljao ni pedalj prostora, nije lider uspeo da ugrozi Iraizoza.

Na drugoj strani, "Novi San Mames" je eksplodirao u 26. minutu, centaršut Mikela Rika, sjajno je skočio Aduriz, ništa nije pomogla parada Kasiljasa, 1:0 za Baske.

To je šokiralo Real koji nije napravio nijednu šansu u prvom delu.

U nastavku nešto bolja igra Los Blankosa, bilo je par opasnih situacija pred golom domaćih.

Prvo je Balenziaga u poslednjem trenutku intervenisao ispred Benzeme, pa je Bejl loše šutirao, Kristijano nije bio precizan.

Najbolju šansu imao je Benzema, ali je šutirao u golmana Atletika.

Na drugoj strani, Aduriz je mogao da matira "Kralja".

Do kraja je Bejl gotovo sa pola terena pogodio stativu, mogao je Real do boda, ali nisu ni zaslužili.

Posle ovog poraza najvećeg rivala, Barselona ima šansu da pobedom u nedelju protiv Valjekana preuzme prvo mesto.