Andalužani su pretrpeli treći poraz u nizu na gostovanju kod davljenika.

EPA-EFE/MATTEO BAZZI

Baš loše prolazi Sevilja kada gostuje u Baskiji ove sezone.

Posle Atletika iz Bilbaoa i Real Sosijedada, Andalužanima je uzeo meru i Deportivo Alaves.

Tim koji se uoči 19. kola nalazio u zoni ispadanja je trijumfovao "minimalcem" (1:0), jedini gol na utakmici postigao je Manu Garsija početkom drugog poluvremena.

Gostima nije pomoglo ni što su u poslednjih desetak minuta imali igrača više u polju, Duarte je morao ranije van igre zbog dva žuta kartona. Ben Jeder je imao dobru priliku da iz slodonjaka donese bod Sevilji, ali nije imao sreće.

Dolazak Vinćenca Montele za kormilo nije prenuo ekipu koja je utonula u agoniju pod Berizom, posle bolnog poraza u gradskom derbiju od Betisa na 'Pishuanu', usledio je novi, inače treći u nizu, četvrti na poslednjih pet prvenstvenih utakmica.

Uprkos veoma lošoj formi, Andalužani su i dalje na poziciji koja vodi na evroscenu, dok je Alaves ovom pobedom pobegao iz opasne zone.