Bašakšehir sa igračem manje slavio protiv aktuelnog prvaka i preskočio ga na tabeli!

nedelja 18.03.2018.
19:09

Velika gužva u vrhu turske Super Lige.

ibfk.com.tr
ibfk.com.tr

Fudbaleri Bašakšehira na najbolji način su iskoristili remi bez golova u "Interkontinentalnom derbiju", pa su na svom stadionu savladali ekipu Bešiktaša sa 1:0 (1:0).

Poveli su u 28. minutu, strelac je bio bivši fudbaler Juventusa i povremeni reprezentativac Holandije Elija.

Brzonogi ofanzivac je iz prve šutirao sa ivice kaznenog prostora rivala, nakon povratnog pasa Višće i matirao Fabrisija za 1:0.

Taliska je imao jednu dobru priliku do kraja prvog dela igre da poravna rezultat, ali je lopta nakon njegovog udarca otišla pored gola domaćina.

U nastavku, nakon 15ak minuta igre, Bašakšehir ostaje sa igračem manje, Kaisara je zaradio drugi žuti karton, nakon starta sa leđa.

Ipak, domaćin uspeva da uvede utakmicu u željeni ritam i sa igračem manje do poslednjeg sudijskog zvižduka odoleva aktuelnom šampionu Turske.

Ovim trijumfom je Bašakšehir skočio na drugo mesto na tabeli, imaju bod manje od vodećeg Galatasaraja i tri više od današnjeg rivala.