Bašakšehir išamaran u Alanji

Autor: Boban Filipović
petak 09.03.2018.
20:45

Težak poraz vicešampiona Turske u situaciji kada je mogao da preuzme čelo tabele.

BETA/AP Photo/Emre Tazegul

Na premijeri 25. kola turskog šampionata Alanjaspor je rasturio Istanbul Bašakšehir sa 4:1.

Tuski vicešamion je na gostovanje na jug krenuo sa ambicijom da osvoji tri boda i preuzme čelo tabele, ali se sa njega vraća teško poražen.

Čileanac Žunior Fernandes je doveo domaći tim u vođstvo posle pola sata igre, bio je to jedini gol u prvom poluvremenu, a rezultat 1:0 bio je na snazi sve do sredine drugog.

Igrao se 66. minut kada je Karaca duplirao prednost Alanje, a pet minuta kasnije gosti ostaju sa desetoricom zbog drugog žutog kartona Epureanua i tada je bilo jasno da će Bašakšehir ostati karatkih rukava.

Ababa je deset minuta pre kraja treći put zatresao mrežu gostiju, negugo potom rezervista Bajić postiže počasni gol, a "šlag na tortu" stavio je Fernandes svojim drugim golom na utakmici u 88. minutu.

Ovakav ishod najviše ide na ruku lideru Galatasaraju, koji prekosutra dočekuje davljenika Konjaspor, kao i aktuelnom šampionu Bešiktašu, koji bi u slučaju pobede nad genčlerbirligijem preuzeo drugo mesto na tabeli.