Baš se ne da Vilijanu

Autor: Boban Filipović
utorak 20.02.2018.
21:35

Stativa je dva puta sačuvala Barsu u prvom poluvremenu na 'Stamford Bridžu' posle udaraca Brazilca sa distance.

Beta/AP Photo/Tim Ireland

Rezultat posle prvih 45 minuta igre je 0:0, a mnogo više razloga za zadovoljstvo zbog toga imaju gosti.

Čelsi je bio dosta konkretniji, Ter Štegena je dva puta spasila stativa posle odličnih udaraca Vilijana.

Prvi put u 33. minutu, a onda i osam minuta kasnije. Situacije u kojima Brazilac baš nije imao sreće pogledajte OVDE i OVDE.

Dva opasna pokušaja imao je i Azar, na samom početku meča kada je tukao posle solo-prodora sa ivice šesnaesterca i par minuta pred odlazak na odmor kada je uhvatio volej, lopta je oba puta otišla preko gola.

Na drugoj strani, Barsa je jedini put ozbiljno ugrozila Kurtou u 16. minutu kada je Mesi odlično pronašao Paulinja pred golom 'plavaca', ali je udarac glavom Brazilac bio tragičan.

U isto vreme na 'Alijac Areni' u Mihnenu, Bajern je u finišu prvog poluvremena poveo protiv Bešiktaša golom Tomasa Milera. Šampion Turske je od 16. minuta sa desetoricom zbog crvenog kartona Domagoja Vide.