• 02. maj 2015.

• 17:57

Još jedna više nego ubedljiva pobeda Katalonaca u Primeri. Posle ''šestice'' protiv Hetafea u prošlom kolu, Barselona je danas bila još nemilosrdnija protiv Kordobe!

Lider na tabeli Primere nastavlja da deli surove lekcije svojim rivalima.

Računajući samo poslednje dve utakmice, Barselona ima gol razliku 14:0, a posle 35 odigranih kola, ekipa Luisa Enrikea je, kad su postignuti golovi u pitanju, stigla do čak 105 pogodaka, ili u proseku tačno tri po utakmici!

Od toga, Mesi i drugovi su čak osam ''komada'' danas ostavili u mreži poslednjeplasirane i odavno otpisane Kordobe - 8:0!

Klub koji je u većem delu sezone vodio naš Miroslav Đukić odolevao je do 42. minuta, a onda je Ivan Rakitić na asistenciju Lea Mesija započeo pravu Barsinu kanonadu! Tri minuta kasnije, Luis Suarez je duplirao vođstvo Barse i na poluvreme se otišlo rezultatom 2-0.

Mnogi su pomislili da Katalonci u nastavku neće previše forsirati, da će rutinski odraditi posao do kraja, ali kad je Barselona u pitanju, to zapravo znači još ''pola tuceta'' golova u mreži rivala.

Tek što je počelo drugo poluvreme, upisao se i Leo Mesi i tada stigao Kristijana Ronalda na listi strelaca, za vođstvo od - 3:0.

Sedam minuta kasnije, Suarez postiže svoj drugi gol, a ''petarda'' je pukla u 65. minutu, kada je Pike povisio na 5-0.

U poslednjih deset minuta još tri Barsina gola.

Najpre je Leo Mesi u 80. minutu svojim drugim golom naterao Ronalda da mu, bar do večeras, gleda u leđa na listi streelaca, a do kraja videli smo i penal koji je u 85. minutu realizovao Nejmar, da bi tačku stavio Luis Suarez, svojim het-trikom za konačnih i surovih 8-0!