Barsin tandem presudio Urugvajcima

• 06. februar 2013.

• 20:59

Reprezentacija Španije nije dozvolila iznenađenje u prijateljskoj utakmici sa Urugvajem, odigranoj u Kataru, u Dohi.

Aktuelni evropski i svetski prvaci trijumfovali su rezultatom 3:1 protiv Urugvaja, a u glavnoj ulozi, prema očekivanju, našli su se fudbaleri iz redova Barselone.

''Furija'' je povela posle 16 minuta igre, a strelac je bio Sesk Fabregas posle velike greške golmana Urugvaja.

On je šutirao sa preko 25 metara, a lopta je prošla ''kroz ruke'' protivničkom golmanu i završila u mreži.

Petnaest minuta kasnije izjednačio je Kristijan Rodriges, a uloga čoveka odluke pripala je Pedru Rodrigesu.

On je početkom drugog poluvremena ponovo doveo Špance u vođstvo, da bi u 74. minutu svojim drugim golom postavio konačnih 3:1.