Barsin preokret protiv Eibara, Suarezov het-trik!

• Autor: Aleksandar Obrenović

• 25. oktobar 2015.

• 20:08

Fudbaleri Barselone stigli su i do 7. pobede u prvenstvu Španije pošto su danas savladali ekipu Eibara na svom terenu rezultatom 3:1.

Ekipa Barselone ponovo je zabrinula svoju armiju navijača pošto je nakon samo deset minuta igre gubila od Eibara sa 1:0 pošto je gol postigao Baston u 10. minutu.

Ipak, Barselona nakon toga preuzima stvar u svoje ruke i relativno brzo stiže do izjednačenja.

Sjajno je Nejmar prošao po sredini, lopta je stigla do Sandra koji šalje loptu Suarezu, a Urugavaj u punom naletu pogađa gol Eibara glavom za 1:1.

Ništa značajnije do kraja prvog poluvremena osim jedne dobre prilike za Eibar koju nije iskoristio Keko u 40. minutu meča.

U drugom apsolutna dominacija Barselone, do vođstva stižu već u 48. minutu meča i to preko Suareza na asistenciju Nejmara koji je ponovo sjajno izgradio poziciju. Suarez je rutinski savladao golmana gostiju za 2:1, pa je Barsa lakše disala do kraja utakmice.

Ipak, u 84. minutu Maskerano dobija crveni karton i taman kada su se gosti ponadali da mogu da napadnu Barselonu usledio je još jedan gol u režiji Luisa Suareza koji postavlja konačan rezultat od 3:1.

Barselona se ovom pobedom izjednačila sa Realom na čelu tabele, dok je Eibar na 7. mestu sa 13 bodova.