subota 19.09.2020.
21:31

Savladali su povratnika u elitni rang u borbi za "Đoan Gamper" trofej.

EPA-EFE/Quique Garcia

Barsa po tradiciji sezonu otvara utakmicom za "Đoan Gamper" trofej, ovoga puta su ugostili Elće, slavili su protiv povratnika u Primeru sa minimalnih 1:0 (1:0).

Kuman se odlučio za sledećih 11: Neto, Alba, Lengle, Pike, Roberto, Buskets, De Jong, Kutinjo, Mesi, Fati i Grizman.

Poveli su u drugom minutu, Alba je pobegao po levoj strani, ubacio je loptu pred gol rivala, na pravom mestu našao se Grizman, kojem nije bilo teško da zatrese mrežu rivala.

Sa tim rezultatom se otišlo na odmor, u nastavku smo videli na terenu i debitanta Miralema Pjanića, on je zamenio Busketsa, dok su na teren ušli i Dembele umesto Fatija, kao i Trinkao umesto Grizmana, dok je nešto kasnije i Pedri dobio šansu umesto Kutinja.

Videli smo jednu ozbiljniju priliku pred golom Elćea, Dembele je sjajno probio odbranu, ali je golman gostiju uspeo da ukroti njegov pokušaj.

Usledila je i velika šansa za Elće, ali je Neto sjajno intervenisao.

Do kraja nije bilo promene rezultata, pobeda Barse, za igrača utakmice izabran je povratnik iz Bajerna Filipe Kutinjo.

Barselona prvi meč u novoj sezoni španske Primere igra 27. septembra, na "Kamp Nou" stiže Viljareal.