Barselonina 'fiesta'!

• 28. april 2015.

• 21:49

Fudbaleri Barselone ispisali su istoriju, pretvorili fudbal u magiju a prvu utakmicu 34. kola Primere u 'fiestu' u kojoj je Hetafeu spakovano šest golova u mrežu za nova tri boda u pohodu na titulu.

Vicešampion Španije podario je ljubiteljima fudbala još jedno veče za uživanje pošto je u prvoj utakmici 34. kola Primere deklasirao madridski Hetafe rezultatom 6:0 (5:0)!

Golove pogledajte OVDE!

Kaznena ekspedicija Luisa Enrikea razmontirala je goste iz predgrađa Madrida, osvetivši im se tako za remi (0:0) iz prvog dela sezone posle kojeg su mnogi davali paušalne ocene o tome kako Katalonci neće biti kadri da pariraju Real Madridu u borbi za titulu.

Ne samo da su upisali nova tri boda i na taj način stigli na četiri koraka od titule prvaka Španije, fudbaleri Barselone večeras su demonstrirali fudbalsku magiju i ispisali novu stranicu istorije najvažnije sporedne stvari na svetu.

"Blaugrani" je pošlo za rukom da u svom timu ima četvoricu igrača koji su na jednoj utakmici uspeli da postignu gol i da upišu asistenciju, što je pojava koja je zabeležena prvi put u 21. veku!

Goleada je počela u 8. minutu susreta kada je Luis Suarez oboren na ivici šesnaesterca a sudija pokazao na belu tačku. Siguran izvođač najstrože kazne bio je Lionel Mesi koji je "panenkom" doveo Barsu u vođstvo od 1:0 upisavši tako svoj 37. gol u sezoni.

Bila je to prva u nizu majstorija koje su fudbaleri Barselone izveli večeras, a Argentinac je nagovestio potop Hetafea.

Gosti su, istina, imali priliku da u 15. minutu poravnaju rezultat na 1:1 ali je Klaudio Bravo uspeo da ispravi svoju grešku iako je ostalo nejasno da li je lopta prešla gol liniju posle lob udarca Fredija Hinestroze.

Kanonada evrogolova nastavljena je u 25. minutu kada Lionel Mesi asistira a Luis Suarez postiže prvi od dva gola na utakmici. Volej udarcem "El Pistolero" je stigao do 12. gola u sezoni i doveo Barsu u prednost od 2:0.

Na treći pogodak čekalo se dva minuta. Minijatura fudbalera domaćeg tima završena je asistencijom Luisa Suareza i pogotkom Brazilca Nejmara pa smo već posle 27. minuta igre videli kako melje trio "MSN"!

Već na isteku pola časa igre Barselona stiže do četvrtog gola. Ćavi Ernandez pokazao je da u svojim nogama još uvek čuva magiju pošto je evrogolom sa ivice kaznenog prostora razgalio publiku na "Kamp Nou". Asistenciju je tada upisao Nejmar.

Istorija je ispisana deset minuta kasnije kada Barselona stiže do petog gola, Luis Suarez do svog 13. u sezoni, a Ćavi do prve asistencije na utakmici.

Drugo poluvreme nije bilo tako berićetno premda se Lionel Mesi postarao da navijači napuste stadion prepričavajući poslednji gol na meču koji je pao već u 47. minutu.

Mogli su domaći do još ubedljivije pobede ali i sa ovih 6:0 ponovo odlaze na "plus 5" u odnosu na Real Madrid čime su pritisak prebacili na pleća izabranika Karla Anćelotija.