• Autor: Milovan Longinov

• 14. januar 2017.

• 18:06

Laka pobeda Katalonaca, Mesi i Suarez na vrhu liste strelaca, prvenac Vidala.

Fudbaleri Barselone pobedili su na svom Kamp nou ekipu Las Palmasa rezultatom 5:0 (1:0) u 18. kolu Lige Primere.

Luis Suarez je postigao dva gola, a Lionel Mesi, Arda Turan i Aleiš Vidal po jedan.

Barselona je mogla lako da postigne još nekoliko pogodaka, pa gosti na kraju mogu da budu zadovoljni što su primili samo pet golova.

Već u 14. minutu Suarez je iskoristio asistenciju Andrea Gomeša za 1:0, i tim rezultatom se otišlo i na odmor, mada je upravo Portugalac imao posle toga još dve odlične prilike.

U drugom poluvremenu, Barsa je na brzinu napunila mrežu Las Palmasa i već u 60. minutu je bilo 4:0.

Mesi je u 52. minutu pokupio otpadak posle greške golmana za 2:0, potom je pet minuta kasnije Suarez pogodio sam donji desni ugao, a potom je Arda zakucao goste golom na isteku sata igre.

U 80. minutu, dvojica novajlija su realizovala akciju za konačnih 5:0, Pako Alkaser je proigrao Vidala, a ovaj pogodio malu mrežu.

Barselona sada ima dva boda manje od Real Madrida, ali tim Zinedina Zidana ima i dva meča manje.