Barsa u krizi, zaustavljena i u Sosijedadu!

• Autor: Aleksandar Obrenović

• 27. novembar 2016.

• 22:36

Ekipa Barselone nalazi se u rezultatskoj krizi, drugu uzastopnu utakmicu u Primeri nisu uspeli da reše u svoju korist.

Barselona je konačno bila kompletna, ali ni u drugom meču uzastopno u Primeri nije uspela da savlada svog rivala.

Oni su danas stigli do boda u meču protiv Real Sosijedada u Baskoniji na "Anoeti", iako su u pojedinim trenucima meča bili inferioran rival. Na kraju - 1:1 (0:0).

Podatak da nisu uputili šut u okvir gola u prvom poluvremenu vam dosta toga govori, Real Sosijedad je vrlo lako mogao danas i do pobede.

U prvom poluvremenu i nije bilo previše šansi, ali u drugom je prvi zapretio Sosijedad, i odmah stigao do gola.

Karlos Vela se sjajno snašao, uputio udarac iz blizine, ali je golman Ter Štegen uspeo da odbrani ovaj udarac. Ipak, na loptu je natrčao Vilijan Hoze koji glavom smešta loptu u ugao za 1:0. Igrao se 53. minut.

Ipak, gosti stiži veoma brzo do izjednačenja, Nejmar je poslao loptu u šesnaesterac, na nju je natrčao Mesi koji pogađa za 1:1.

Vela je uspeo i da pogodi prečku u 76. minutu, da bi u istom napadu Huanmi uspeo da pogodi mrežu, ali je sudija zaustavio igru zbog ofsajda. Nezasluženo, reklo bi se na prvi pogled.

Vela je pogodio i jednu stativu do kraja utakmice, Sosijedad je nezasluženo ostao bez sva tri boda.

Ipak, reklo bi se da su zadovoljni, da im je neko ponudio bod pre početka utakmice, sigurno bi ga prihvatili.