utorak 24.09.2019.
22:49

Ipak, sve oči u narednim danima biće uprte u Lionela Mesija.

EPA-EFE/Alberto Estevez

I dalje Barselona traži pravu formu, ali je makar uspela da pobedi. Danas je na stadionu "Nou kamp" ekipa Ernesta Valverdea slavila protiv Viljareala sa 2:1 (2:1).

Povratak Lionela Mesija u startnu postavu Barselone odmah je dao rezultat. Već u 6. minutu Barsa je stigla do prednosti nakon kornera Lionela Mesija, uspeo je Grizman najbolje da se snađe i da pošalje loptu u mrežu za 1:0.

Već u 15. minutu bilo je 2:0 za domaćina.

Nakon jedne greške Viljareala na svojoj trećini terena, aut je brzo izveden, lopta je nakon Mesija i Busketsa došla do Artura koji je fantastičnim golom doneo ogromnu prednost svom timu.

Gosti se nisu predavali, smanjili su rezultat do kraja prvog poluvremena i to preko majstora Kazorle. I njegov gol je bio fenomenalan, opalio je sa 25 metara, pogodio gornji ugao golmana Barse u 43. minutu.

Problem za Barselonu bi mogla da bude i nova povreda Lionela Mesija. Argentinac je napustio igru nakon završetka prvog poluvremena, žalio se na bolove, pa je Valverde reagovao. Da li preventivno, ostaje da vidimo.

U nastavku slaba igra, Viljareal čak i bolji, ali bez golova, pa je Barselona stigla do tri boda čime je izbila na četvrto mesto.