• 29. oktobar 2019.

• 23:08

Katalonci večeras najveći deo posla završili već u prvom poluvremenu.

Barselona nastavlja sa pobedama u Primeri.

Ukupno sedmu u deset odigranih mečeva večeras je ostvarila na svom ''Kamp Nou'' protiv Valjadolida rezultatom 5:1.

Mesi i drugovi su tako iskoristili današnji remi Atletika protiv Alavesa, pa su i sa utakmicom manje uspeli da se izdvoje na čelu tabele, sadva boda više od Madriđana.

Barsa je povela već posle dva minuta igre, kada je mređu gostiju zatresao štoper Lengle.

Gosti su uzvratili u 15. minutu pogotkom Kika, ali više od toga u ovom meču nisu mogli.

Ostatak meča u potpunosti je pripao favorizovanom domaćinu, koji je u 29. minutu ponovo poveo golom Vidala, a na asistenciju Lea Mesija.

Samo pet minuta kasnije Mesi se i sam upisuje u strelce. Bila je to njegova majstorija iz slobodnog udarca sa oko 25 metara od gola i već tada je postalo jasno da bodovi ostaju na ''Kamp Nou''.