• Autor: Milovan Longinov

• 20. maj 2018.

• 22:37

Katalonci slavili, Andres Inijesta se oprostio od svog kluba.

Fudbaleri Barselone pobedili su Real Sosijedad rezultatom (0:0) u poslednjem kolu La Lige i oproštaju od Andresa Inijeste.

Ernesto Valverde je izveo jak sastav, iako je nedostajao Leo Mesi, u napadu su bili Kutinjo, Dembele i Luis Suarez.

Ipak, u centru pažnje bio je Andres Inijesta koji je dobio ovacije i ogromnu koreografiju preko sve četiri tribine sa porukom "besmrtni Inijesta".

U prvom poluvremenu, bilo je šansi na obe strane, Barsa je bila najopasniji preko Dembelea koji je bio raspoložen i probijao je po desnom boku i stvarao nevolje gostima.

Međutim, mreže su mirovale sve do 57. minuta, a onda je usledila majstorija Filipea Kutinja i evrogol sa skoro 25 metara. Brazilac je prihvatio loptu od Luisa Suareza, a potom uputio bombu u malu mrežu.

U 67. minutu u igru je ušao Mesi umesto Kutinja, kako bi još malo zaigrao sa Inijestom. Posle 15 minuta, tačnije u 82. dogodio se i najveličanstveniji trenutak, kada je Pako Alkaser zamenio Inijestu, a čitav stadion se poklonio svom kralju.

Inijesta

Posle nekoliko minuta usledio je još jedan istorijski trenutak, Ćabi Prijeto je ušao u igru, da se oprosti od dresa Real Sosijedada u kom je proveo čitavu karijeru.

Barselona je sezonu završila ubedljivo, sa 14 bodova više od Atletiko Madrida i čak 17 od Reala, dok je Sosijedad ostao 11. na tabeli.