nedelja 18.03.2018.
18:10

Fudbaleri Barselone rutinski su nadigrali Baskijce u okviru 29. kola španske Primere.

EPA-EFE/Alberto Estevez

Izabranici Ernesta Valverdea slavili su na "Kamp Nou" protiv njegovog bivšeg tima rezultatom 2:0 (2:0), ali je pobeda "Blaugrane" lako mogla da bude i daleko ubedljivija.

Od samog starta ja Barsa krenula svim silama ka golu rivala, igrao se četvrti minut kada su imalu prvu ozbiljnu priliku, dobili su slobodan udarac na oko 20ak metara od gola gostiju, Mesi je tukao, ali je Kepa uspeo da sačuva mrežu.

Ipak, samo četiri minuta kasnije, mladi golman Bilbaa nije imao šansi, odlična akcija Barse, Alba ubacuje sa levog boka ka Alkaseru, koji rutinski šalje loptu u mrežu rivala za 1:0.

Krenula je odmah Barsa i po drugi gol, fudbaleri Atletika su delovali pogubljeno na terenu, a u 11. minutu se ponovo istakao Kepa Arizabalaga, Mesi je sjajno prošao, uputio je solidan udarac, ali je golman baskijskog sastava bio oprezan, dobro se postavio i još jednom sačuvao svoju mrežu.

Nije prošlo ni 60 sekundi, Mesi šutira sa ivice šesnaesterca, a Kepa se ponovo ističe dobrom odbranom.

Pritisak "Blaugrane" se nastavio momentalno, Bilbao nije prelazio na protivničku polovinu, a onda je Kutinjo u 14. minutu pogodio prečku.

Nekih desetak minuta kasnije, Alkaser se našao u novoj prilici, ali je Kepa još jednom dobro intervenisao. Mladi Španac je bio veoma raspoložen, da nije bilo njega, Baskijci bi za 20ak minuta već imali makar još 3, 4 gola u mreži.

Ipak, u 30. minutu nije Kepa mogao ništa, Mesi dobija pas od Dembelea, namešta se na udarac na ivici kaznenog prostora, gosti ne uspevaju da mu stanu u blok, a ishod takve situacije mogao je da bude samo jedan, Barsa je povela sa 2:0.

Pet minuta kasnije, nova prilika za Kutinja, a kao i u prvom slučaju i ovog puta pogađa prečku. Odlično ga je proigrao Paulinjo, bivši igrač Liverpula je bio brži od golmana Bilbaa, ali je njegov lob udarac pogodio prečku.

Pred kraj prvog dela igre nova šansa za Barsu, ovoga puta je Paulinjo bio u prilici, dobro je šutirao sa ivice kaznenog prostora, ali je pogodio stativu!

Kada se sve sabere, Bilbao je morao biti zadovoljan rezultatom nakon prvih 45 minuta, na terenu nisu postojali. Tri puta su fudbaleri Barselone pogađali okvir, a u još makar toliko navrata je sjajni Kepa uspeo da sačuva mrežu briljantnim paradama i interevncijama.

U nastavku je barsa rešila da povuče ručnu, Bilbao je zaigrao nešto bolje, ali su napadi Baskijaca bili poprilično jalovi.

U 88. minutu je Mesi mogao do drugog gola, nakon lepog prodora je šutirao, ali je lopta prohujala pored leve stative gola gostiju.

Na kraju pobeda Barse od 2:0, nastavili su sa sjajnim partijama ove sezone Valverdeovi izabranici, pa su i bez Busketsa i Suareza uspeli da naprave 11 poena viška na vrhu tabele, mada drugoplasirani Atletiko ima i utakmicu manje.

Bilbao 13. sa 35 bodova, čak 40 manje od današnjeg rivala.