Barsa sigurna, Mesi prekinuo post

• 04. februar 2012.

• 23:52

Barselona se vratila na ''minus sedam'' u odnosu na Real, posle večerašnjeg trijumfa nad Sosijedadom na Kamp Nou. Mesi nagovestio povratak u golgetersku formu, finiš meča obeležila povreda Busketsa.

Barselona nije dozvolila iznenađenje protiv Sosijedada u utakmici 21. kola Primere. Katalonci su slavili rezultatom 2:1, ponovo nisu briljirali, ali gosti nisu bili u prilici da ugroze trijumf ekipe Pepa Gvardiole.

Barsa je povela već u 9. minutu, kada je Teljo posle akcije sa Mesijem savladao golmana Brava - 1:0.

Dugo se čekalo na drugi gol, Barsa je stvarala prilike, najbolju polovinom drugog poluvremena kad je Kuenka pogodio prečku, da bi u nastavku akcije Alvešu bio poništen gol zbog ofsajda.

Ipak, u 72. minutu Barsa konačno stiže do drugog gola. Alveš je lepo uposlio Mesija, a Argentinac iz prve, iskosa sa leve strane šalje loptu u mrežu gostiju i prekida svoj golgeterski post iz prethodnih mečeva - 2:0.

Međutim, samo minut kasnije Vela je iskoristio nepažnju odbrane Barselone, izbio sam ispred Valdesa i rutinski ga savladao - 2:1.

Finiš meča obeležila je povreda Busketsa, koji je zaradio veliku rasekotinu na kolenu. Iznet je sa terena, ušao je Pike, ali promene rezultata do kraja nije bilo.

szólj hozzá: Barca v Sociedad 2:1 HIGHLIGHT