Barsa se provukla na "Alfonso Perezu", "hladno" na "Bernabeu"!

• Autor: Nikola Miloradović

• 06. januar 2019.

• 22:36

Fudbaleri Barselone nisu blistali na gostovanju, ali su uspeli da osvoje ceo plen.

Barsa se provukla na
Aktuelni prvak Španije slavio je na gostovanju ekipi Hetafea sa 1:2 (1:2), iako je domaćin pružio sjajan otpor.

Na samom startu kontroverzna odluka sudija, Haime Mata postiže gol za domaćina, ali ga glavni arbitar Fernandez poništava zbog navodnog faula, koji je napravio Matin saigrač. Tu situaciju pogledajte OVDE.

Desetak minuta kasnije, Barsa dolazi do gola, Mesi koristi smušenu reakciju odbrane i lošu komunikaciju sa golmanom, uzima loptu, prvi put ne uspeva da pronađe put do mreže rivala, ali je uspeo da pokupi odbitak i smesti ga iza leđa Sorije.

Ubrzo nakon prvog, Barsa je umalo postigla i drugi gol, Pike je bio sam pred golom rivala, ali je traljavo šutirao, Sorija se odlično bacio i sačuvao mrežu.

Igrao se 39. minut kada je Barselona ipak došla do dva gola prednosti, Suarez je uhvatio volej na ivici kaznenog prostora rivala i postigao fantastičan pogodak, 2:0 za Katalonce.

Ipak, nisu se predavali domaći fudbaleri, igrao se 43. minut, kada je Antunješ sa leve strane poslao loptu na dalju stativu, tamo se našao Anhel, koji odlično pronalazi Matu, ovoga puta glavni arbitar nije mogao ništa, Hetafe je smanjio na 2:1.

U nastavku, Hetafe još bolji, igrao se 49. minut kada je Anhel bio u sjajnoj šansi, ali je šutirao pored gola.

Na isteku jednog časa igre, nova šansa za domaćina, Kabrera je tukao glavom nakon kornera, ali je Ter Štegen maestralno intervenisao.
Šansa za Mesija tri minuta kasnije, imao je slobodnjak na dobroj poziciji, ali je poslao loptu preko gola.

Imao je Mata idealnu priliku već u narednom napadu da poravna rezultat, obišao je Ter Štegena, ali je nekako iz čiste situacije uspeo da pošalje loptu preko gola rivala!

U nastavku nije bilo izglednijih prilika, trudili su se i jedni i drugi, videli smo dobar meč, ali ispostavilo se da su se mreže tresle jedino u prvom delu igre, pa je Barsa upisala novi trijumf.

Katalonci prvi na tabeli sa 40 bodova, imaju pet više od drugoplasiranog Atletika, čak 10 više od Reala, koji je danas doživeo šesti poraz ove sezone. Hetafe sedmi sa 25 bodova.

Nemanja Maksimović je kao i obično odigrao svih 90 minuta u dresu Hetafea, zaradio je i žuti karton protiv Barse.