Barsa se okliznula na "Rosaledi", Real ostaje lider!

• Autor: Boban Filipović

• 08. april 2017.

• 22:35

Poraz Katalonaca u Andaluziji bi mogao da znači i kraj snova o odbrani titule. Ponovo se pokazalo da stvari izgledaju dosta loše kada igraju Andre Gomeš, Denis Suarez i Žeremi Matje u startnoj postavi...

Barsa se okliznula na
Podela plena u 'Madrilenju' je omogućila Barseloni da pobedom u Malagi izbije na prvo mesto na tabeli, ali aktuelni šampion Španije nije iskoristio tu priliku.

Malaga je oborila na pleća Katalonce, tukla ih sa 2:0 i tako najverovatnije prebrinula sve brige oko opstanka u Primeri.

Gosti su nervozno ušli u meč o čemu svedoči žuti karton Đordija Albe na samom startu utakmice, potom je Luis Suarez promašio u situaciji iz kojih obično ne prašta, mada se i Kameni istakao dobvrom intervencijom, a posle nepunih pola sata igre znake nervoze pokazuje i Nejmar koji je 'požuteo'.

Početak kraja Barse zbio se u 32. minutu utakmice, Huna Karlos je iz poslednje linije poslao odličnu dubinsku loptu za Sandra Ramireza, odbrana dgostiju je stajala veoma visoko, Matje je isuviše spor da ga stigne, Ter Štegen je ostavljen na milost i nemilisost, 1:0 za Andalužane.

Pri minimalnom vođstvu domaćih se otišlo na odmor, Luis Erike jna pauzie u pokušao da "skine fleke" uvođenjem Inijeste i Serđija Roberta umesto Denisa Suareza i Matjea, ali to nije dalo rezultat.

Malaga je prva zapretila u nastavku, Ter Štegen je visprenom odbranom sprečio Huanpija da duplira prednost, Enrike je potom bacio sve karte na napad uvođenjem Paka Alkasera umesto Andrea Gomeša, ali avaj...

Huanpi je u 63. minutu imao kolosalnu priliku i veoma loše šutirao, nepun minut kansije je Nejmar propustio šansu da izjednači, videlo se da je idisponiran, a nedugo potom Brazilac je zbog prljavog starta zaradio i drugi žuti karton i ostavio drugove na cedilu.

Iako su bili brojčano nadmoćniji, fudbaleri Malage su se opredelili za "sačekušu". Penaranda je samo pet minuta posle Nejmarovog isključenja zatresao mrežu, ali je njegov gol poništen zbog ofsajda. Deset minuta kasnije Čarls je mogao sve da reši, Ter Štegen još jednom odbranom uspeva da održi svoj tim u životu.

Finiš je protekao u inicijativi gostiju, Kameni je sačuvao pobedu pošto je odlično ušao u šut Serđija Roberta koji je izbegao ofsajd zamku i tukao iz prve posle sjajnog dodavanja Maskerana. Ipak, igra na sve ili ništa donela je Barseloni ništa, u sudijskoj nadoknadi rezervista Đoni pogađa za 2:0 i overava pobedu Malage.

Podsetimo da su Andalužani jesenas odneli bod sa 'Nou Kampa' odigravši remi bez golova i već sada ih možemo proglasiti glavnim krivcima ako Barsa ne uspe da odbrani titulu, a male su šanse da uspe u tome.