• 25. april 2015.

• 17:51

Fudbaleri Barselone upisali su nova 3 boda, i na taj način povećali prednost u odnosu na Real Madrid.

Barsa sa
Fudbaleri Barselone su u prvoj utakmici subotnjeg programa u gradskom derbiju savladali Espanjol sa 0-2.

Golove za četu Luisa Enrikea su postigli Nejmar u 17. i Leo Mesi u 25. minutu.

Ovim trijumfom Barsa je pobegla Realu na +5.

Rutinski je Barselona odradila posao protiv danas nemoćnog domaćina koji je za celu utakmicu samo jednom ozbiljnije pripretio gostima sa "Kamp Noua".

Odmah su gosti preuzeli konce igre u svoje ruke i voć u 3. minutu imali priliku za vođstvo koju propušta Nejmar.

Barselona dolazi u vođstvo u 17. minutu. Đordi Alba je prošao po levoj strani, usledio je centrašut po zemlji, Suarez je "šmekerski" propustio loptu kroz noge, a Nejmar pogađa mrežu.

Nije mnogo vremena prošlo, a na semaforu je već pisalo 0-2.

Sjajnu timsku akciju u 25. minutu, golom je krunisao Leo Mesi.

U 55. minutu, Đordi Alba je dobio crveni karton, da bi i kod domaćih Montanjes u nadoknadi vremena zaradio crveni karton.

Do kraja meča Barselona je iskusno čuvala loptu i na taj način došla do veoma važne pobede.