Barsa propustila šansu za vrh tabele, Selta slavila na "Balaidosu"!

• Autor: Nikola Miloradović

• 02. oktobar 2016.

• 22:37

Fudbaleri Selte iz Viga dočekali su aktuelnog prvaka Španije u poslednjem susretu sedmog kola Primere.

Barsa propustila šansu za vrh tabele, Selta slavila na
Sjajan fudbalska predstava odigrana je na "Balaidosu" u Vigu.

Najpre je Selta izneadila sve prisutne i prvom delu igre, u rasponu od 11 minuta, postigla tri gola. Više o tome OVDE.

Ipak, Barsa se probudila u drugom delu, kada je na teren ušao Iniesta umesto Rafinje.

Upravo je on asistirao Pikeu u 58. minutu. Moglo se tada osetiti da se Barsa vraća u meč, nakon katastrofalnog prvog dela igre.

Povratak prvaka Španije potvrdio je Nejmar u 64. minutu. Pao je Andre Gomeš u kaznenom prostoru Selte, glavni arbitar je svirao jedanaesterac, a Nejmar je bio precizan sa "kreča".

Delovalo je tada da Barsa može do bodova, možda i do sva tri, a onda je na scenu stupio Ter Štegen. Nemački čuvar mreže je pogodio Ernandeza, lopta se odbila pravo u mrežu Barse, domaći su ponovo imali dva gola prednosti. Tu situaciju pogledajte OVDE.

Ter Stegen

Ipak, gosti iz Katalonije se nisu dali, kako je Pike na asistenciju Denisa Suareza u 87. minut, golom uneo dramu u završnicu susreta. Stajalo je na par minuta do kraja 4:3 u korist domaćina na semaforu. Taj gol kao i sve ostale, pogledajte OVDE.

Pomenuti reuzltat je ostao na snazi i nakon poslednjeg sudijskog zvižduka, Barsa je propustila šansu da preskoči madridske rivale i popne se na čelo Primere. Selta je u formi, vezali su dva trijumfa u ligi, a nakon sedmog kola su deseti sa isto toliko bodova.