Barsa preko Malage do povratka na vrh!

• 23. januar 2016.

• 17:54

Katalonci osvojili ceo plen na gostovanju u Malagi, pa i posle 21. kola Primere zauzimaju lidersku poziciju na tabeli.

Prvi današnji meč 21. kola španske Primere odigran je u Malagi, gde je Barselona kao gost slavila rezultatom 2:1.

Za razliku od Kup utakmice sa Bilbaom, Barsa je danas bila jača za Mesija i Suareza, ali u ekipi nije bilo Nejmara.

Samo dva minuta od početka meča trebalo je Kataloncima da dođu do vodećeg gola. El Hadadi je i ovoga puta na najbolji način iskoristio ukazanu priliku da zaigra od starta meča i posle asistencije Suareza sa desne strane, rutinski je završio akciju gostiju - 0:1.

Pola sata je potrajalo vođstvo Barselone, a onda je Kastro proigrao Huanpija kroz sredinu, a ovaj sa nekih 14 metara uspeva da savlada golmana Brava - 1:1.

U samom finišu prvog poluvremena, Leo Mesi je propustio veliku priliku da Barsu ponovo dovede u vođstvgo, njegov šut je izblokiran ispred gol linije, ali je to Argentinac nadoknadio u nastavku meča.

Igrao se 51. minut utakmice, Korea je centrirao sa leve strane, a Mesi volej udarcem levom nogom šalje loptu u mrežu za konačnih 2:1.

Sve golove iz Malage možete da pogledate OVDE.

Današnji program u Primeri nastavlja se od 18:15h, a sastaju se Espanjol i Viljareal.