Barsa pobedila u Južnoj Africi, sjajan gol Dembelea

Barselona se danas sastala sa najboljim timom Južne Afrike, Sandaunsima, i uspela je da slavi bez velikih problema.

EPA-EFE/ALEJANDRO GARCIA

Ekipa Barselone je nakon završetka sezone danas igrala u Južnoj Africi protiv najboljeg tima te države, Mamelodi Sandaunsa.

Barsa je meč počela u prilično jakom sastavu, igrali su Luis Suarez, Rakitić, Inijesta, Buskets, Ter Štegen, Dembele, dok su na klupi ostali Kutinjo, Mesi, Pike, Paulinjo...

Već u trećem minutu velika greška odbrane šampiona Južne Afrike, Osman Dembele je presekao loptu, prevario svog protivnika i poslao loptu u suprotan ugao za 0:1. Sjajan potez i možda nagoveštaj dobrih igara naredne sezone.

Luis Suarez je u 18. minutu povisio na 2:0 nakon odlične akcije, da bi u 66. minutu Andre Gomeš iskoristio veliku grešku odbrane Sandaunsa i povisio na 3:0.

Domaći stižu do počasnog gola u 76. minutu Vilakazi je iskoristio prostor u odbrani i pogodio mrežu za konačnih 3:1.