Barsa ''petardirala' Leganjes, trio MSN nastavio dominaciju!

• Autor: Milovan Longinov

• 17. septembar 2016.

• 14:47

Mesi dva gola i asistencija, Luis Suarez pogodak i asistencija, Nejmar pogodio jednom.

Fudbaleri Barselone pobedili su u gostima ekipu Leganjesa rezultatom 5:1 (3:0) u prvom subotnjem meču četvrtog kola Lige Primere.

Posle ubedljive pobede nad Seltikom u Ligi šampiona, Barsa je predvođena trijom MSN zabeležila novi trijumf.

Strelci za Barselonu bili su Mesi u 15. i 54. iz penala, Luis Suarez u 33, Nejmar u 44, Rafinja u 64. minutu, dok je utešni pogodak za Leganjes postigao Gabrijel u 80. minutu iz slobodnog udarca.

Zanimljovo, ovo je bio prvi meč u kom su su sva trojica igrača trija MSN pogodila mrežu na gostujućem terenu u Primeri. Sve golove sa ove utakmice pogledajte OVDE.

U 15. minutu Luis Suarez je prošao po desnom boku i asistirao Mesiju za 1:0. Argentinac se revanširao Urugvajcu u 33. minutu za 0:2, da bi u poslednjim trenucima prvog dela igre asistent na sličan način bio Suarez, a strelac Nejmar.

U 54. minutu, Lionel Mesi je svojim drugim golom, ovaj put sa bele tačke, povisio na 4:0. Prethodno je posle maestralne lopte Luisa Suareza, Nejmar oboren u šesnaestercu, a sudija opravdano pokazao na belu tačku.

Posle tog pogotka, Luis Enrike je odlučio da odmori Rakitića i Luisa Suareza koje su zamenili Arda Turan i Pako Alkaser.

U 64. minutu Raifnja je postigao najlepši pogodak na meču, sa nekih 20 metara poslao je pravi projektil gornji levi ugao za velikih 0:5.

Deset minuta pre kraja, Gabrijel je postigao prelep pogodak iz slobodnog udarca sa nekih 25 metara za utešnih 1:5.

Barselona sada ima devet bodova, isto koliko i prvoplasirani Real Madrid koji svoj meč četvrtog kola igra u nedelju na gostovanju ekipi Espanjola.