utorak 19.02.2019.
23:50

Mreža se nije tresla ni pored nezapamćenog broja pokušaja.

EPA-EFE/GUILLAUME HORCAJUELO

Fudbaleri Barselone večeras nisu uspeli da ostvare trijumf u prvoj utakmici osmine finala Lige šampiona sa Olimpikom.

U Lionu pogodaka nije bilo, ali jeste nekoliko vrlo ozbiljnih situacija uglavnom pred golom Lopesa koji se svojim intervencijama istakao u nekoliko navrata.

Usledila je potpuna opsada Lionovog gola u drugom poluvremenu, pa su Katalonci na kraju stigli do brojke od čak 25 udaraca ka golu protivnika, golova - nula.

To je najviše udaraca od kako se vodi precizna evidencija da Barsa nije uspela da postigne niti jedan pogodak, a interesantno je tek pet šuteva išlo u okvir gola.

Najbliži tome bio je Luis Suarez koji ipak nije uspeo da zatrese mrežu u 70. minutu meča.

Na Kamp Nou će Barsini igrači morati da budu dosta precizniji ako žele prolaz u narednu rundu takmičenja.