Barsa opet trokirala, evo šanse za Real!

• Autor: Nikola Miloradović

• 02. decembar 2017.

• 14:56

Fudbaleri Barselone dočekali su Seltu u okviru 14. kola španske Primere.

Aktuelni lider na tabeli ugostio je ekipu iz Viga, a susret je okončan rezultatom 2:2 (1:1).

Poveli su gosti u 20. minutu, pukla je kontra, koju je povukao Aspas, sjajni Španac je proigrao Gomeza, koji je ostao sam pred Ter Štegenom. Nemački golman ipak sjajno interveniše, ali na odbitak naleće Aspas i pogađa mrežu domaćina za 0:1.

Samo dva minuta je ipak bilo dovoljno Barseloni da se vrati u igru, Paulinjo je proigrao Mesija, a ovaj je iz kaznenog prostora naterao Alvareza da vadi loptu iz mreže, 1:1.

Barsa je 120 sekundi kasnije došla do novog gola, Mesi je sjajno progirao Suareza, Urugvajac je lako matirao golmana Selte, ali se oglasio linijski sudija, koji je procenio da je "El Pistolero" bio u ofsajdu, te je gol poništen.

Više o toj situaciji OVDE.

Sa 1:1 se otišlo na odmor, a onda je Barsa došla i do preokreta. Igrao se 62. minut kada je Alba izbegao ofsajd zamku i ostavio na tacni loptu za Suareza, koji je bio nepogrešiv iz idealne pozicije, 2:1.

Selta se ipak nije predavala, Aspas je ponovo fantastično prošao po desnoj strani, ušao u kazneni prostor domaćina, progirao je Gomeza, a ovaj se namestio na udarac i zatresao mrežu Ter Štegena za 2:2.

Usledila je inicijativa "Blaugrane", pripretio je u 73. minutu Paulinjo, ali je njegov udarac sa ivice šesnaesterca otišao preko gola. Dva minuta kasnije je Pike propustio priliku nakon sjajnog pasa Mesija, da bi u finišu i Mesi bio u dobroj prilici, ali je u 86. minutu njegov udarac glavom iz dobre pozicije otišao pored desne stative.

Samo minut nakon Mesijeve šanse, umalo šok na "Kamp Nou", Pione Sisto se našao u situaciji jedan na jedan sa Ter Štegenom, ali je šutirao pravo u nemačkog golmana, koji je ponovo sačuvao svoju mrežu.

Sudija je meč produžio za pet minuta, Alkaser je imao šansu u trećem minutu nadoknade, ali je šutirao glavom preko gola gostiju, te promene rezultata nije bilo, Barselona je ponovo remizirala.

Barsa ostaje prva na tabeli, imaju 36 bodova, ali će sada Valensija, Real i Atletiko moći da uhvate potpuni priključak sa katalonskim sastavom, kako oni tek igraju mečeve 14. kola.

Valensija, koja trenutno ima pet bodova manje, sutra gostuje Hetafeu, dok Madridski rivali, koji imaju devet bodova manje, danas igraju svoje mečeve. Atletiko dočekuje Real Sosijedad, dok Real gostuje u Bilbau.