Barsa opet pokazala klasu, PSŽ otpisan!

• Autor: Aleksandar Obrenović

• 21. april 2015.

• 22:35

Bez velikih problema Barselona je izbacila iz daljeg takmičenja ekipu koja je u prethodnoj fazi izbacila Čelsi, nakon dve utakmice bilo je ukupno 5:1.

Ubedljiva pobeda Barselone protiv neubedljivog PSŽ-a u ove dve utakmice četvrtfinala Lige šampiona.

Očekivali su mnogi da će ovo biti jedan od neizvesnijih duela četvrtfinala Lige šampiona, PSŽ je izbacio Čelsi u duelu osmine finala i sa velikim optimizmom su fudbaleri Lorana Blana ušli u ovaj meč. Ipak, nije bilo toliko zanimljivo, Barsa je slavila i više nego ubedljivu pobedu rezultatom 5:1.

Pretpostavljalo se da Barsa neće imati težak posao u drugom meču nakon pobede u prvom od 3:1, tako je i bilo.

Već u prvih deset minuta videlo se da je Barselona bolji rival, a u 14. minutu smo videli i prvi gol na ovom meču.

Izgubili su loptu fudbaleri PSŽ-a na sredini terena, uzeo ju je Inijesta, sjajno je prošao kroz sredinu, uputio odličnu loptu ka Nejmaru koji postaje jedini čovek u istoriji takmičenja koji je postizao golove u jednoj sezoni Lige šampiona na četiri utakmice protiv jedne ekipe - 1:0.

Nije imao problema Nejmar nakon odlične lopte Inijeste, koji je danas odmah pokazao da je veoma raspoložen za igru. Brazilac je samo zaobišao golmana Sirigua i hladnokrvno rešio ovu situaciju za skoro sigurnu pobedu Barselone.

Bio je ovo i Barselonin 1000. gol u evropskim takmičenjima.

Jedinu priliku u prvom poluvremenu fudbaleri PSŽ-a imali su u 19. minutu preko Pastorea, ali je ovaj ofanzivac šutirao ne toliko precizno i jako iz solidne pozicije, odbranio mu je udarac Ter Štegen.

Mesi i Suarez su propustili po jednu polupriliku u ovom periodu, a onda smo u 34. minutu videli i drugi gol Barselone na ovom meču.

Dani Alveš je driblao na desnoj strani, oslobodio se svog čuvara i uputio centaršut, loše su to ispratili fudbaleri iz Pariza tako da je Nejmar ponovo ostao sam, što je iskoristio u potpunosti. Glavom je pogodio mrežu gostiju - 2:0, utakmica je u ovom trenutku bila rešena.

Na poluvremenu Luis Enrike je hteo da odmori malo Inijestu koji je postao jedan od najboljih asistenata Lige šampiona danas, ušao je u igru ćavi, čovek koji je pomerio granice svojih rekorda. Bio mu je ovo 148. meč u LŠ, 53. u eliminacionom delu, 170. meč u evropskim takmičenjima.

luiz psz
AP Photo/Manu Fernandez/Beta

Barsa je svesno spustila tempo nakon toga, a prvu priliku je imao Kabaj koji je šutirao preko gola, a deset minuta kasnije i Verati je šutirao preko gola.

Mogao je Blan da bude nešto zadovoljniji u drugom poluvremenu zbog igre svog tima, ali nisu mogli lako da stignu do gola Ter Štegena.

Zamenio je Enrike i Busketsa, kao i Suareza, a u igru su ušli Serhio Roberto i Pedro, kako bi odmorio svoje prvotimce pred veoma bitne utakmice u Primeri koje slede u nastavku šampionata.

Imao je Ibrahimović dobru priliku, povukao je dobru polukontru u 73. minutu meča, ali je umesto da doda svom saigraču šutirao pravo u Ter Štegena koji je i nakon ove akcije ostao nesavladan.

Pokušao je na drugoj strani Blan izmenama kako bi stigao barem do nerešenog rezultata, ali mu nije pošlo za rukom da njegova ekipa postigne niti jedan gol do kraja meča.

Laveci i Rabio, kao i Lukas Moura, nisu uspeli da trgnu ekipu, tako da je uz kontrolu lopte igrača Barselone do kraja meča rezultat ostao nepromenjen.