Barsa načinila krupan korak ka odbrani titule!

• Autor: Lazar Mitrović

• 30. januar 2016.

• 17:53

Atletiko je poražen na 'Nou Kampu', Katalonci su se osamili na čelu tabele sa tri boda više od 'Jorgandžija', na sve to imaju i zaostali meč protiv Sportinga iz Hihona i sada se slobodno može kosntatovati da će biti veliko iznenađenje ako ekipa Luisa Enrikea ne osvoji novu titulu prvaka Španije.

Derbi meč 22. kola imeđu Barselone i Atletiko Madrida završen je pobedom aktuelnog šampiona Španije rezultatom 2:1.

'Jorgandžije' su bolje ušle u meč, Saul Nigez je stavio na muke Klaudija Brava već u drugom minutu, a već nakon deset minuta igra ekipa Ćola Simeonea je povela.

Saul Nigez je centrirao sa desnog krila, Koke je ostao sam na drugoj stativi i iz voleja zatresao mrežu Katalonaca.

Barsa je prodisala od žestokog presinga, a desetak minuta po primljenom golu Dani Alveš je imao priliku da izjednači, sjajno je uhvatio volej, ali je Himenez fantastičnim blokom sprečio izjendnačenje.

Deset minuta kasnije Jan Oblak je maestralno skinuo pokušaj Luisa Suareza, ali samo minut kasnije bio je prinuđen da izvadi loptu iz mreže.

Basrselona je stegla obruč oko gola rivala, Nejmar je promešao svoje čuvare, odigrao za Đordija Albu koji se ubacio po lavom boku, ovaj zavrnuo u sredinu za Lea Mesija, koji ne prašta - 1:1.

Izjednačujući gol dao je šampionu dosta samopouzdanja, Atletiko se otvorio i pošao po novo vođstvo, ali Barsa u 38. minutu stiže do preokreta.

Dani Alveš je odigrao fantastičan dubinski pas za Luisa Suareza, a Urugvajac lukavo šalje loptu kroz noge Oblaka za poreokret - 1:2.

U poslednjem minutu prvog poluvremena Atletko je ostao sa igračem manje na terenu, Felipe Luis je dobio direktan crveni karton jer je otvorenim đonm startovao na Mesija.

Zanimljivo, pre toga sudija Maljenko je pokazao 'Jorgandžijama' tri javne opomene, u svoju beležnicu upisao je Godina, Gabija i Huanfrana.

Atletiko je, iako brojčano inferiorniji, krenuo hrabro u nastavku, i nakon deset minuta igre u drugom poluvremenu imao kolosalnu priliku da se vrati u egal.

Karasko je sjajno centrirao sa desnog krila, Antoan Grizman je akrobatski zahvatio loptu iz voleja, ali ona pogađa u noge Klaudija Brava i odlazi u korner.

Ipak, sve šanse da izbegne poraz Simeoneova četa je izgubila u 65. minutu meča kada je Diejgo Godin dodio drugi žuti karton zbog faula nad svojim zemljakom Luisom Suarezom.

Sa dva igrača više u polju, Barsa se odlučila da drži loptu u svojim nogama, jednu pravu priliku za novi gol imao je dojučerašnji fudbaler Atletika Arda Turan, koji je ušao kao rezerva umesto Ivana Rakitića, ali Turčin je tukao pored gola.

Ostalo je 2:1, velika pobeda Katalonaca, deluje da je im put do nove titule šampiona Španije otvoren.