Barsa na startu priprema lako sa Seltikom

20:59

Ekipa Luisa Enrikea bila je bolja od tima koji sa klupe predvodi bivši trener Liverpula Brendan Rodžers.

twitter.com/FCBarcelona

Slavili su fudbaleri Barselone u svom prvom susretu pred novu sezonu.

Na Internacionalnom Kupu Šampiona u Severnoj i Centralnoj Americi, izabranici Luisa Enrikea bili su bolji sa 3:1 od škotskog šampiona.

Strelci za Barsu su bili Arda Turan i Munir, autogol je postigao Embrouz, a jedini gol u mreži Barse bio je delo ponajboljeg napadača Celtika, Leja Grifitsa.

Izveo je Enrike sledeći sastav:

Barsa Seltik

Brendan Rodžers se odlučio da od starta šansu da sledećih 11:

Povela je Barsa u 11. minutu, a "otpisani" Arda Turan je postigao pogodak.

Prihvatio je Turčin loptu Aleiša Vidala i smestio ju je u gornji desni ugao.

Izjednačenje je stiglo u 29. minutu preko Grifitsa, koji je pogodio iz neposredne blizine.

Pogodak Škota je probudio igrače "Blaugrane" koji su u narednih desetak minuta u dva navrata tresli mrežu Gordona.

Najpre je samo minut nakon gola Grifirsa, autogolom Embrouza Barselona vratila prednost, a potom je u 40. minutu strelac za prvaka Španije bio Munir El Hadadi, koji je sjajan pas Luisa Suareza pretvorio u pogodak.

U drugom delu igre su i Enrike i Rodžers pružili šansu velikom broju fudbalera, ali su nažalost golovi izostali.