Barsa na pragu titule, Mesi u ulozi rezerviste

• 23. april 2019.

• 23:22

Katalonce još samo teorija deli od osvajanja titule, verovatno će se to dogoditi već u sledećem kolu.

U utakmici 34. kola španske Primere, Barselona je večeras kao gost savladala ekipu Alavesa sa 2:0.

Ovo je Barsina 24. pobeda kojom su došli do 80 osvojenih bodova i na četiri kola pre kraja sezone imaju 12 bodova više, ali uz meč više od drugoplasiranog Atletika.

Leo Mesi je ovoga puta utakmicu posmatrao sa klupe za rezerve, a u igru je ušao tek u poslednjih pola sata. Ipak, i bez njegove pomoći gosti su postigli oba gola.

Samo pet minuta kasnije prednost Barselone je duplirana. Igranje rukom domaćeg fudbalera u kaznenom prostoru Alavesa sudija Vega je okarakterisao kao jedanaesterac za Barselonu, ali tek posle korišćenja VAR tehnologije.

Precizan sa bele tačke bio je Luis Suarez, koji je postavio konačnih 2:0 za Barsu. Minut kasnije, Leo Mesi je zamenio Dembelea, ali se rezultat do kraja meča nije menjao.

U domaćem timu naš internacionalac Darko Brašanac je priliku da zaigra dobio od početka drugog poluvremena, kada je zamenio Rolana.