Barsa jednom rukom na peharu Superkupa!

• Autor: Aleksandar Obrenović

• 14. avgust 2016.

• 23:53

U prvoj utakmici Superkupa Španije (igra se dvomeč) Barselona je slavila na "Pishuanu" sa 2:0 golovima Suareza i Munira.

Ne toliko zanimljiva utakmica danas na Ramon Sančez Pishuanu, rekli bismo da je Barselona rutinski odradila posao protiv neke nove Sevilje koju predvodi Horhe Sampaoli.

U prvom poluvremenu nismo videli previše prilika, a najbolju je imao strelac gola na ovom meču, Luis Suarez.

On je šutirao u 6. minutu, ali je njegov udarac odbranio golman Riko. Nakon toga bez ikakvih šansi u prvom poluvremenu, igralo se između dva šesnaesterca.

Prvi gol videli smo u 55. minutu, a delo je upravo Luisa Suareza. Urugvajac je šutirao nakon sjajnog dodavanja Arde Turana koji mu je grudima odložio loptu, golman Sevilje ovoga puta nije imao rešenje - 0:1.

Sevilja nije uspela da stvori niti jednu priliku na ovom meču i možemo slobodno reći da su zasluženo u velikom zaostatku pred drugi meč.

Da stvar bude gora po njih, pobrinuo se Munir El Hadadi koji je postigao gol u 81. minutu nakon asistencije Lea Mesija.

Golove sa ovog meča pogledajte OVDE.

Dakle, Barsa sigurnim korakom korača ka trofeju Superkupa Španije, ostalo je još najmanje 90 minuta koji će se odigrati na Nou Kampu.