Barsa dala manje golova od rivala, ali odnela šestu pobedu!

• Autor: Milovan Longinov

• 23. septembar 2017.

• 22:35

Katalonci nastavili da melju, 6/6.

Fudbaleri Barselone pobedili su u gostima ekipu Đirone rezultatom 3:0 (1:0) u šestom kolu Lige Primere.

Zanimljivo je to da su domaći večeras postigli više pogodaka od Barselone, pošto su dva puta pogodili svoju mrežu i tako pomogli gostima da dođe do šeste uzastopne pobede.

Trener Ernesto Valverde izveo je kombinovani sastav, izostali su Buskets, Pike, Semedo, a igrali su Vidal, Paulinjo, Roberto, ali to nije otežalo Barsi posao.

U 17. minutu Alba je snažno šutirao u peterac, a Adaj je lošom reakcijom savladao Gorku Iraizoza.

Do odlaska na odmor, Barselona je imala šanse preko Rakitića i Aleiša Vidala, ali promeme rezultata nije bilo.

Ipak, na startu drugog poluvremena, Vidal je petom vratio loptu u peterac, a golman Iraizoz nespretnom reakcijom pogodio svoju mrežu.

Konačnih 3:0 postavio je Luis Suarez koji je lepo pobegao odbrani Đirone i pogodio prvi ugao za šesti trijumf Barselone.

Katalonci su sada usamljeni na vrhu tabele i to sa četiri boda više od drugoplasiranog Atletika i sa čak sedam bodova više od Real Madrida.