subota 03.03.2018.
15:33

Šon Dajč zna limite i vrline svoje ekipe, to je iskoristio i danas.

Beta/Martin Rickett/PA via AP

Fudbaleri Barnlija pobedili su na svom Turf Muru ekipu Evertona rezultatom 2:1 (0:1) u prvom meču 29. kola Premijer lige.

Everton je bolje otvorio meč, imao veliku šansu preko Volkota, a potom je u 20 minutu Čenk Tosun postigao svoj prvenac u dresu "karamela".

Volkot je centrirao sa desnog boka, Kolmen samo prosledio do Tosuna koji glavom pogađa za 1:0.

Šon Dajč je na poluvremenu uveo visokog Krisa Vuda umesto Hendrika i to se ispostavilo kao pravi potez.

Prvo je u 56. minutu Loton proigrao Barnsa, a ovaj pogodio prvi ugao loše postavljenog Pikforda za 1:1.

U 80. minutu, na scenu je stupio gorostas Vud, posle kornera je najviši u skoku za 2:1.

U finišu, Ešli Vilijams je sramnim potezom, udarcem laktom, zaradio zasluženi crveni karton, Everton posle toga nije imao više šanse da dođe do boda i vezao je čak peti poraz na gostovanjima.

Barnli je sada ostao na sedmom mestu sa 45 bodova, dok je Everton deveti sa 34.