Barnli odoleo na 'Old Trafordu', Kun i Gundogan vratili 'Građane' na čelo tabele!

• Autor: Boban Filipović

• 29. oktobar 2016.

• 17:55

Mančester Junajted još jednom razočarao svoje navijače, Mančester Siti i Midlsboro prekinuli post, Hal tone sve dublje, podela plena na 'Vajt Hart Lejnu'.

Nakon uvodnog meča 10. kola Premijer lige u kom je Arsenal kao gost ubedljivo savladao Sanderlend, odigrano je još pet utakmica tokom popodneva.

Najveće iznenađenje priredio je Barnli, koji je osvojio bod na 'Teatru Snova'.

Golman Hiton je frustrirao 'Đavole', frustrirao je i Murinja koji je isključen na poluvremenu jer jer prigovorio sudiji Klatenburgu zbog nedosuđenog penala, u nastavku su gol gostiju spašavale i stative i prečka, a na svu tu muku Mančester Junajted je nešto više od dvadeset minuta pre kraja ostao sa igračem manje, Ander Erera je dobio drugi žuti karton.

Sa čovekom više u polju gostima je olakšan posao, sačuvali su mrežu jer su se Ibrahimović i Runi propisno brukali i na kraju osvojili bod.

Junajtedu je ovo četvrti uzastopni prvenstveni meč bez pobede, poseldnji trijumf je zabeležen pre više od mesec dana protiv Lestera.

Kun Aguero i Ilkaj Gundogan su imal svoj šou na 'Houtornsu'.

U prvom poluvremenu Argentinac je dao dva gola Vest Bromviču, u nastavku asistrao Gundoganu za 0:3, a u nadoknadi Turčin sa nemačkim pasošem svojim drugim golom postavlja konačnih 0:4 na asistenciju De Brujnea.

Aleksandar Kolarov je odigrao ceo meč na poziciji levog štopera, dobio je žuti karton u 62. minutu, a Mančester Siti je ovim 'pokerom' prekinuo mini seriju od tri utakmice bez pobede u prvenstvu i ovim trijumfom se vratio na lidersku poziciju zbog bolje gol razlike od Arsenala.

"Pevci" i "Lisice" su podelil plen u severnom Londonu.

Totehnem je poveo u finišu prvog poluvremena golom Vinsenta Jansena sa 'bele tačke' posle sumnjivo dosuđenog penala, to je prvenac Holanđanina u Premijer ligi.

Lester je poravnao nakon tri minuta igre u nastavku, gol je postigao Ahmed Musa, hitronogi Nigerijac koji se "upisao" u prošlom kolu u ubedljivoj pobedi nad Kristal Palasom.

Do kraja Totenhem opasniji, Jansen je probao iz slobodnjaka, potom promašio jednu kolosalnu priliku, šampion se odbranio od naleta domaćina, ostalo je 1:1.

Midlsboro je upisao drugu prvenstvenu pobedu i slavio posle dugo vremena. Na 'Riversajdu' je pao Bornmaut, rezultat je bio 2:0.

Gaston Ramirez je doveo Boro u vođstvo fantastičnim golom u finišu prvog dela igre, prednost je duplirao Stjuart Dauning na asistenciju Negreda posle desetak minuta igre u drugom delu.

Očajni Hal je pretrpeo peti poraz u nizu u Votfordu, jedini gol na meču bio je autogol Dosona u 82. minutu.

'Stršljenovi' su neporaženi na poslednja četiri meča, a ovim trijumfom su preskočili Mančester Junajted na tabeli.

Današnji program u Premijer ligi završiće se na 'Slehasrt Parku', gde Kristal Palas dočekuje Liverpul (18:30).