nedelja 02.02.2020.
16:53

Ekipa Šona Dajča je u 25. kolu ugostila "Tobdžije" iz Severnog Londona.

Beta/Martin Rickett/PA via AP

Fudbaleri Barnlija su dočekali ekipu Arsenala pred svojim navijačima na "Tarf Muru", bilo je izglednih prilika na obe strane, ali je na kraju susret okončan pobelom bodova i najnepopularnijim rezultatom 0:0.

Već u 15. minutu velika šansa za Arsenal, prelep pas Davida Luiza ka Obamejangu, ovaj uspeva da izbegne ofsajd zamku, ali se sapliće u situaciji jedan na jedan sa Poupom i šutira pored gola domaćina.

Pogledajte katastrofalan promašaj napadača Arsenala OVDE.

U 30. minutu velika prilika na drugoj strani, odličan šut Meknila iz poprilične udaljenosti, lopta je prohujala preko gola rivala.

Barnli je imao i u 39. minutu jako dobru priliku da stigne do prednost, Hendrik je šutirao sa ivice kaznenog prostora, ali je lopta otišla tik preko gola Arsenala.

Otišlo se bez golova na odmor, velika šansa za "Kleretse" nakon 10ak minuta igre u nastavku, Mi je tukao glavom, ali preko gola.

Konačno i jedna izgledna situacija za Arsenal i više od toga, ponovo Obamejang u dobroj situaciji, ali još jedan neprecizan šut najboljeg strelca "Tobdžija".

Mogla je kazna da stigne samo tri minuta kasnije, kada je Džej Rodrigez šutirao sa par metara, lopta je pogodila prečku i pala tačno na liniju, potom ju je Mustafi poslao u korner. Najbolja prilika na utakmici, gol tehnologija je potvrdila da lopta nije prešla liniju.

Imao je potom Meknil lepu priliku, akrobatski je šutirao sa 10akmetara od gola rivala, ali je loptu ipak poslao preko.

Do kraja ipak nije bilo golova, podela bodova na "Tarf Muru", čak13. remi Arsenala ove sezone, imaju samo šest pobeda nakon 25odigranih kola i imaju isti bodovni saldo kao Barnli (31), samo golrazlika ih drži u gornjoj polovini tabele, Barnli je na čelu donjepolovine.

Ovo je i zvanično najlošiji bilans "Tobdžija" u istoriji klubanakon 25 kola.