Banetov Zenit je šampion Rusije!

• Autor: Nikola Miloradović

• 04. maj 2019.

• 20:16

Fudbaleri Zenita su današnjim remijem uspeli da se dokopaju titule prvaka za sezonu 2018/19.

Zenit iz Sankt Petersburga je novi šampion Rusije.

Oni su na tri kola pre kraja obezbedili titulu, zahvaljujući remiju protiv Ahmata, ali pre svega zahvaljujući porazu Lokomotive u Tuli.

Ekipa Sergeja Semaka je gostovala u Groznom, gubili su od starta drugog poluvremena, ali su golom Druisija došli do boda vrednog titule, na kraju je bilo 1:1.

Titulu su overili zahvaljujući pobedi Arsenala iz Tule nad moskovskom Lokomotivom od 2:0.

Arsenal je poveo preko Bakaeva u 24. minutu, da bi fudbaler Zenita na pozajmici u Tuli, reprezentativac Crne Gore Luka Đorđević, overio pobedu za domaći sastav nad Lokomotivom, ekipom koja je minule sezone osvojila titulu.

Tako se Zenit domogao titule, sa debitantom u trenerskom poslu na klupi ekipe, bivšim ruskim reprezentativcem Sergejom Semakom.

Kapitensku traku u šampionskoj sezoni puno put nosio je Bransilav Ivanović, koji je imao ulogu zamenika kapitena, ali je Anjukov retko bio na terenu, dok je srpski internacionalac bio nezamenjiv u odbrani novog šampiona Rusije.