Bane i Čelsi se "razgoropadili", novi poraz Junajteda, silni Lester!

• Autor: Aleksandar Obrenović

• 19. decembar 2015.

• 17:54

Većina mečeva ovog 17. kola Premijer lige odigrano je od 16 časova u subotu, evo i najzanimljivijih rezultata.

Bane i Čelsi se
Mančester junajted je zabeležio novi kiks u prvenstvu, četvrtu utakmicu uzastopno nisu uspeli da slave pobedu u Premijer ligi, a zabeležili su i drugi uzsatopni poraz od ekipe koja se bori za opstanak.

Norič je danas slavio na "Old trafordu" sa 1:2, vodio je čak i sa 2:0 nakon sat vremena igre.

Kameron Džerom je uspeo da savlada De Heu u 38. minutu nakon kontre i asistencije Redmonda, a rezultatom 0:1 otišlo se na odmor.

U nastavku novi gol Noriča, asistent je sada Kameron Džerom, strelac Tetej, za 0:2 i velike probleme za Luja Van Gala.

Sve što je Junajted uspeo u ovoj utakmici da uradi jeste gol koji su postigli preko Marsijala na asistenciju glavom Vejna Runija, ali im to nije bilo dovoljno da osvoje niti jedan bod.

runi kerik mata

Čelsi je konačno slavio. Znate da je Murinjo dobio otkaz pre dva dana, ekipu je danas predvodio Holand, dok je Hidink bio na tribinama zajedno sa Romanom Abramovičem.

Danas su Plavci pobedili Sanderlend, jednog od glavnih konkurenata za ispadanje u niži rang. Čelsi je došao u vođstvo golom Branislava Ivanovića nakon kornera koji je izveo Vilijan. Igrao se 5. minut, Banetu je bio ovo prvi gol u sezoni.

Zanimljivo da je deo navijača Čelsija zviždao Branislavu Ivanoviću nakon postignutog gola, a na kraju poluvremena su zvižduci bili upućeni i Pedru i Fabregasu.

Samo 7 minuta kasnije, nova radost za Čelsi, sada je strelac bio Pedro, a asistent je Branislav Ivanović.

Poslednji gol za Čelsi postigao je Oskar iz penala u 50. minutu, a sve što su gosti uspeli da urade jeste da postignu utešni pogodak preko Borinija u 53. minutu.

branislav ivanovic

Hari Kejn je nastavio sa odličnom formom i u meču protiv Sautemptona u gostima. On je danas postigao prvi gol za svoj tim na asistenciju Dele Alija, da bi mladi tamnoputi fudbaler nakon asistencije postigao i gol za 0:2 čime je dobio i epitet igrača utakmice.

Za Sautempton je igrao i Dušan Tadić, ali samo do 64. minuta meča.

Fantastični Lester nastavlja da melje. Oni su danas kao gosti savladali Everton sa 2:3 uz odličnu igru posebno u drugom poluvremenu, čime su održali prvo mesto na tabeli i nakon ovog kola.

Marez je doveo u prednost goste z 27. minutu iz penala koji je iznudio Okazaki, da bi Lukaku nakon gužve u šesnaestercu postigao svoj 7. uzastopni gol u Premijer ligi. Ipak, Marez je ponovo iz penala koji je napravio Hauard doveo goste u prednost od 1:2, da bi pobedu potvrdio Okazaki u 69. minutu.

Domaći uspevaju da dođu do još jednog gola preko Miralasa, ali je to sve što su uspeli da učine do samog kraja meča.

Konor Vikam je doveo u prednost ekipu Kristal Palasa protiv Stouka u gostima i to pred sam kraj prvog poluvremena, ali je Bojan Krkić iz penala uspeo da donese izjednačenje.

Ipak, gosti odnose sva tri boda, Li Čun So je uspeo da postigne gol u 89. minutu za Palas.

Bornamaut je došao i do treće uzastopne pobede u Premijer ligi, danas su slavili protiv VBA u gostima rezultatom 1:2. Meklin je dobio crveni karton u prvom poluvremenu zbog nedozvoljenog starta, pa je domaćin bio dosta oslabljen pred nastavak.

U drugom poluvremenu Smit donosi prednost Bornmautu u 52. minutu, Mekoli je izjednačio za VBA, ali je Denijels iz penala uspeo da donese gostima sva tri boda.