16:51

"Supermario" sa dva gola "rešio" Dižon i učvrstio Nicu na čelu tabele.

Beta/AP Photo/Claude Paris

Mario Baloteli je ukrao šou danas na 'Alijanc Rivijeri' u 18. kolu Lige 1.

Nica je savladala Dižon sa 2:1, a oba gola za pobedničku ekipu postigao je tamnoputi italijanski napadač.

Baloteli je doveo domaći tim u prsnost posle nešto više pola sata igre sa penala, ali je samo pet minuta kasnije Tavares uzvratio istom merom, tako đe sa 'bele tačke'.

Na veliki odmor se otiplo pro rezultatu 1:1, a nakon pez minuta igre u nastavku "Supermario" vraća prednost Nici.

Lider francuskog šampionata je sačuvao prednost do kraja utakmice, poslednjih nekoliko minuta Nica je imala igrača na terenu više zbog crvenog kartona Varalua, i sada ima četiri boda više od najbližeg pratioca Monaka. 'Kneževi' večeras dočekuju Lion.

Dižon je zbog trijumfa Kaena nad Mecom (3:0) upao u zonu ispadanja. Milan Biševac je dobio crveni karton na tom meču, pri vođstvu Kaena od 1:0.