Bakambu ukrao Piksiju pobedu

Autor: Boban Filipović
petak 11.05.2018.
17:11

Gvangdžu R&F nosi samo bod iz Pekinga, krivac što ne nosi ceo plen je bivši napadač Viljareala.

EPA-EFE/Domenech Castello

Ekipa Dragana Stojkovića je remizirala u gostima sa trećeplasiranim  Peking Guoanom na premijernom meču 10. kola kineske Superlige.

Rezultat je bio 2:2, bilo je vrlo uzbudljivo.

Serdik Bakambu je doveo domaći tim u vođstvo već u osmom minutu, ali ono je potrajalo tek tri-ćetiri minuta, Zahavi je vratio egal i poravnao na 1:1.

Promene rezultata nije bilo sve do 75. minuta, kada Zahavi svojim drugim golom donosi prednost gostima.

Ipak, u 83. minutu i Bakambu uspeva da postigne svoj drugi gol na utakmici i da spreči poraz svog tima.

Peking Guoan ima 19 bodova iz 10 utakmica, isto koliko i vodeći dup Šangong Luneng i Šangaj SIPG, koji imaju i meč manje, dok Piksijev Gvangžu R&F ima tri boda manje i nalazi se na deobi petog i šestog mestu na tabeli sa Đangsuom koji ima utakmicu manje.