četvrtak 23.11.2017.
19:02

"Žuta podmornica" overila plasman u narednu rundu.

EPA-EFE/Domenech Castello

Fudbaleri Viljareala pobedili su u gostima ekipu Astane rezultatom 3:2 (1:1) u petom kolu Lige Evrope.

Heroj u pobedi Viljareala bio je dvostruki strelac Bakambu, a treba istaći da je naš reprezentativac Antonio Rukavina odigrao svih 90 minuta na poziciji desnog beka, dok je Đorđe Despotović ušao u 82.

Viljareal je tako kolo pre kraja overio prvo mesto u grupi sa 11 bodova, dok je Astana ostala druga sa sedam i sada će pratiti šta će uraditi Slavija iz Praga, koja ima pet, i gostuje Makabiju u Tel Avivu.

Astana je iznenadila favorizovane goste u 22. minutu pošto je pogodam postigao Kabananga, ali je prednost domaćih kratko trajala. U 39. minutu Raba je na asistenciju Bake pogodio za 1:1 i tim rezultatom otišlo se na odmor.

U drugom poluvremenu, Baka je u 65. i 83. minutu doneo dva gola prednosti gostima, pa je u samom finišu Tvumaši mogao samo da umanji poraz Astane.