Baka ponovo sačuvao Milan

• Autor: Milovan Longinov

• 07. maj 2016.

• 22:40

Fudbaleri Milana pobedili su u gostima ekipu Bolonje rezultatom 1:0 (1:0) u pretposlednjem kolu Serije A.

Milan je do pobede došao golom Karlosa Bake sa bele tačke u finišu prvog poluvremenu.

Domaći su već u 12. minutu ostali sa igračem manje pošto je Diavara zaradio drugi žuti karton i automatsko isključenje.

''Rosoneri'' su brojčanu prednost iskoristili u 40. minutu kada je Baka pogodio sa bele tačke. Prethodno je golman Bolonje zakasnio na loptu i oborio Luisa Adrijana, a sudija opravdano pokazao na penal.

U drugom poluvremenu, Milan je mogao da poveća svoju prednost, najbolje šanse propustili su upravo akteri kod prvog gola Adrijano i Baka, ali je rezultat ostao nepromenjen.

Bolonja je najbolju šansu imala u nadoknadi vremena, kada je posle kornera Đakerini pogodio mrežu, ali je pogodak poništen zbog opravdanog ofsajda.

Posle ove pobede, Milan je šesti na tabeli sa 57 bodova, dva više od Sasuola, koji u nedelju gostuje Frozinoneu. Milan u poslednjem kolu dočekuje Romu u velikom derbiju i moraće da pobedi ukoliko želi sačuva mesto u Ligi Evrope i da ne misli na rezultate Sasuola.

Bolonja je 14. na tabeli sa 41 bodom i u sigurnoj je zoni sa šest bodova više od Palerma koji je ispod crte.