• Autor: Milovan Longinov

• 02. maj 2016.

• 22:55

Fudbaleri Lestera po prvi put u istoriji kluba postali su prvaci Premijer lige!

Ključnu ulogu odradio je Čelsi koji je večeras na svom stadionu remizirao sa Totenhemom rezultatom 2:2, pa sada dva kola pre kraja, Lester ima nedostižnih sedam bodova više od ekipe Maurisija Poketina.

Čovek odluke bio je Eden Azar koji je ušao na poluvremenu kada je bilo 0:2 i postigao pogodak u 83. minutu za konačnih 2:2.

Totenhem je bio bolji rival u prvom poluvremenu i iskusno iskoristio dve situacije pred golom Asmira Begovića posle grešaka Džona Terija i Branislava Ivanovića.

Odbrana Čelsija je loše stajala, pre svih je ostao uspavan kapiten Džon Teri, a Kejn je iskoristio neuspelu ofsajd zamku, prešao Begovića i lako pogodio prazan gol.

U samom finišu prvog poluvremena, Bane Ivanović je poklonio loptu igračima Totenhema, Eriksen je proigrao Sona, a ovaj pogodio prvi ugao za 0:2.

Vodeći gol Harija Kejna, kao i pogodak Sona, pogledajte OVDE.

Čelsi je u prvom poluvremenu imao nekoliko pokušaja, ali uglavnom sa distance, pa je Ljoris uspeo da sačuva svoju mrežu.

Ipak, domaći su u nastavku zaigrali nešto bolje i pritisnuli igrače Totenhema. Posle neuspelih pokušaja Vilijana i Azara, čije je udarce lako zaustavio sigurni Ljoris, u 58. minutu Tim Kejhil je smanjio na 2:1.

Posle kornera Vilijana sa desne strane, Kejhil se našao na pravom mestu i zakucao loptu u mrežu.

Maurisio Poketino je odlučio da malo zatvori prilaze svom golu, pa je 65. minutu umesto ofanzivnijeg Sona ubacio Mejsona.

Upravo je Mejson imao najbolju šansu za Totenhem u drugom poluvremenu pošto je 15 minuta pre kraja ostao sam na 16 metara, ali je Begović zaustavio njegov udarac.

Pravi šok za Totenhem usledio je u 83. minutu kada je Eden Azar postigao fantastični pogodak. Posle akcije sa Dijegom Kostom, Azar je maestralno iz prve pogodio sam rašlje za 2:2 i veliko slavlje na Stamford Bridžu, ali i u Lesteru!

Ključni trenutak i gol Edena Azara pogledajte OVDE.

Usledilo je nekoliko oštrih startova, i pregršt žutih kartona, sudija je produžio meč šest minuta, ali promene rezultata nije bilo, pa je Lester postao šampion Engleske po prvi put u svojoj istoriji!!!