subota 19.08.2017.
14:21

Mančester junajted vodi nakon 45 minuta igre na "Liberti" stadionu u Svonsiju.

EPA/RUI VIEIRA

Izabranici Žozea Murinja bili su daleko bolji rival tokom prvog poluvremena utakmice u Velsu, ali je odbrana Svonsija odlično odrađivala posao sve do poslednjeg minuta.

Tada je Mančester dobio korner sa leve strane, Dejli Blind ga je odlično izveo, a najbolji u skoku bio je Pol Pogba.

Nakon njegovog udarca lopta pogađa prečku, kači je Fabijanski, ali na nju naleće raspoloženi Erik Baji, koji je tokom prvog poluvremena u džep stavio Temija Abrahama, i gura loptu u praznu mrežu "Labudova" za vođstvo Junajteda od 0:1.

To je bio i prvi gol fudbalera iz Obale Slonovače u dresu tima sa "Old Traforda", a tek drugi pogodak u profesionalnoj karijeri.

Slično se razvijao i susret na "Old Trafordu" prošle nedelje između "Crvenih Đavola" i Vest Hema, na kraju je Mančester slavio sa ubedljivh 4:0, videćemo da li postoji mogućnost da se takav scenario ponovi i danas.

Pogodak Bajia iz poslednjeg minuta prvog dela igre pogledajte u nastavku.