subota 04.11.2017.
19:03

Derbi u Dortmundu bolje počeli gosti koji su rano stekli prednost.

Beta/AP Photo/Matthias Schrader

Fudbaleri minhenskog Bajerna poveli su već u 17. minutu derbija 11. kola Bundeslige, i to na kakav način.

Bila je to prelepa akcija ekipe Jupa Hajnkesa, na kraju Rodrigez majstorski prihvata loptu u kaznenom prostoru ''Milionera'', vraća na ivicu kaznenog prostora za Arjena Robena, a Holanđanin u svom stilu šalje precizan udarac u desni ugao gola golmana Burkija - 0:1.

Robenov prelepi gol pogledajte OVDE, a ukoliko Bajern dobije ovaj meč, dodatno će se učvrstiti na vrhu tabele, ispred Lajpciga i Dortmunda, koji je u lošoj formi i koji je u poslednja tri kola osvojio samo jedan bod.

Jarmolenko je u 30. minutu imao IDEALNU priliku za izjednačenje, ali obrukao se u situaciji jedan na jedan sa golmanom Ulrihom.