subota 31.03.2018.
20:21

Posle večerašnje furiozne partije protiv Dortmunda, Bajernova matematika je jasna, još bod ih deli od zvanične šampionske promocije.

Beta/AP Photo/Matthias Schrader

U derbiju 28. kola Bundeslige, ili u utakmici koja je trebalo da bude derbi, vodeći Bajern je prosto nokautirao ekipu Dortmunda na ''Alijanc Areni'' i na kraju slavio sa više nego ubedljivih 6:0.

Ovaj rezultat još više dobija na značaju, ako imamo u vidu da je pet od šest golova postignuto u prvih 45 minuta igre!

Kanonadu je započeo Robert Levandovski, koji je večeras bio u glavnoj ulozi. Najbolji strelac Bajerna je već u petom minutu savladao golmana Burkija, četiri minuta kasnije Riberi je zatresao mrežu, ali njegov pogodak nije priznat zbog ofsajda.

Ipak, nije se dugo čekalo da Bajern duplira prednost, već u 14. minutu to je učinio Hames Rodrigez, na asistenciju Alabe sa leve strane.

Kolumbijac je devet minuta kasnije upisao i asistenciju u lepoj akciji koju je golom krunisao Tomas Miler za 3:0.

Sam finiš prvog poluvremena doneo je još dva gola domaćih. Prvo je Riberi u 44. minutu asistirao Levandovskom, da bi samo minut kasnije izbio sam ispred Burkija i majstorski ga lobovao za 5:0 pred odlazak na odmor.

U nastavku Bajern je ''smanjio gas'', ali Levandovski nije propustio priliku da ovaj veliki trijumf ukrasi i het-trikom do kojeg je došao u 87. minutu za konačnih 6:0! Sa večerašnja tri pogotka, fenomenalni Poljak je stigao do brojke od 26 postignutih golova ove sezone u Bundesligi.

OVDE možete da pronađete najzanimljivije detalje iz prvog poluvremena ove utakmice.

Posle ovakvog epiloga, Bajern na čelu tabele ima 69 bodova, 17 više od drugoplasiranog Šalkea. S obzirom da do kraja sezone ima još šest kola, odnosno 18 bodova u opticaju, jasno je da već u sledećem kolu možemo da prisustvujemo i zvaničnoj promociji Bajerna u novog-starog šampiona Nemačke, kada ekipa Jupa Hajnkesa bude gostovala Augsburgu.