Bajern već gleda ka polufinalu

• 28. mart 2012.

• 22:56

Golovima Gomeza i Robena, Bavarci na Velodromu stekli kapitalnu prednost pred revanš na svojoj Alijanc Areni i tako stigli nadomak plasmana u polufinale Lige šampiona.

Marsej je uz dosta sreće protiv Intera izborio plasman u četvrtfinale, ali sudeći po večerašnjem meču, na više od toga ne mogu ni da pomišljaju.

Bajern je već večeras na Velodromu stekao dva gola prednosti, ekipa Jupa Hajnkesa slavila je sa 2:0 i može mirno da čeka revanš na svom stadionu.

Prvi gol postigao je Mario Gomez u finišu prvog poluvremena, dok je konačnih 2:0 postavio Arjen Roben posle duplog pasa sa Tomasom Milerom u 69. minutu.

Gomez je imao još jednu dobru priliku da se upiše u strelce na ovom meču, dok je Marsej bio najbliži golu preko Remija u 56. minutu.

Polovinom drugog poluvremena domaći su mogli da ostanu i sa igračem manje, ali je Mbia prošao samo sa žutim kartonom posle udaranja laktom u glavu Marija Gomeza. Srećom, napadač domaćih je nastavio meč bez većih posledica.