Bajern u šampionskom ritmu, samo bod ga deli od vrha!

• 25. januar 2020.

• 20:27

Izvanredan početak drugog dela sezone za aktuelnog šampiona Nemačke.

U derbiju 19. kola nemačke Bundeslige, Bajern je na svojoj ''Alijanc Areni'' savladao ekipu Šalkea rezultatom 5:0.

Imajući u vidu da je u prošlom kolu Bajern deklasirao i Hertu u Berlinu sa 4:0, može se reći da je drugi deo sezone tim Hansija Flika počeo savršeno.

Uz to, Bavarcima na ruku idu i rezultati konkurenata za titulu, Menhengladbah je u prošlom kolu poražen od Šalkea, a Lajpcig je danas poklekao u Frankfurtu, gde je naš Filip Kostić postavio konačnih 2:0. Tako je Bajern večerašnjim trijumfom prišao na samo bod zaostatka u odnosu na još uvek vodeći Lajpcig.

Bajern je do vodećeg gola protiv Šalkea stigao već u šestom minutu meča. Posle centaršuta Milera sa desne strane, golman gostiju Šubert nespretno reaguje,  a Levandovski je sve to lepo ispratio i ''ničiju loptu'' poslao u mrežu - 1:0.

Na drugi gol se čekalo do poslednjih trenutaka prvog poluvremena. Perišić je centrirao sa desne strane u kazneni prostor, gde Gorecka glavom spušta loptu na ivicu peterca, idealno za Tomasa Milera koji rutinski pogađa za 2:0.

Tek što je počelo drugo poluvreme, posle samo četiri minuta igre u nastavku, mreža Šalkea se još jednom zatresla. Ovoga puta posle kornera, kada je Leon Gorecka prelepim volej udarcem zahvatio loptu i pogodio desni ugao Šubertovog gola - 3:0.

Da na kraju ''pukne petarda'' potrudio se Serž Gnabri, koji je u 89. minutu, iskosa sa leve strane snažno šutirao u suprotni ugao, golman Šubert još jednom nespretno reaguje i lopta je po peti put završila u njegovoj mreži - 5:0 u Minhenu.