Bajern u poslednjoj sekundi srušio Volfsburg iz penala, remi Kelna

Koliko uzbuđenja u Nemačkoj!

Epa/Joerg Koch

Fudbaleri Bajern Minhena pobedili su u gostima ekipu Volfsburga rezultatom 2:1.

Jup Hajnkes je odlučio da izvede kombinovani sastav pred nastavak Lige šampiona, pa su odmor dobili Kimih, Boateng, Humels, Alaba, Miler i Levandovski i to se osetilo na terenu.

Već u osmom minutu, Didavi je pogodio za 1:0 i tim rezultatom otišlo se na odmor.

Posle samo 10 minuta igre u nastavku, Roben je imao veliku šansu da izjednači, ali je promašio jedanaesterac.

Ipak, u 64. minutu Roben je asistirao za Vagnera koji pogađa za 1:1.

Jup Hajnkes je u finišu odlučio da uvede Roberta Levandovskog i upravo je Poljak u poslednjim trenucima meča doneo pobedu sa bele tačke. Roben je oboren u šesnaestercu, Leva je preuzeo odgovornost i pogodio za desetu pobedu Bajerna u nizu.

Hamburger je na svom terenu izgubio od Bajer Leverkuzena rezultatom 2:1 i tako napravio još jedan korak ka ispadanju.

Bajer je do pobede došao golovima Bejlija i Haverca, dok je jedini pogodak za HSV postigao Han. Inače, Filip Kostić je odigrao svih 90 minuta za domaći tim.

Keln je osvojio samo bod na svom terenu protiv Hanovera i ostao na začelju tabele. Keln je poveo golom Osake, ali je Fulkrug postavio konačnih 1:1 već u 37. minutu. Kladio Pizaro je u nadoknadi postigao pogodak, ali je on poništen.

Miloš Jojić je na terenu proveo 77. minuta, kada ga je zamenio Kosijelo.

Frajburg je kao domaćin savladao Verder sa 1:0, Miloš Veljković je odigrao ceo meč za goste, zgrešio je penal, ali je srećom Haberer bio neprecizan.