Bajern silovito preko Dortmunda!

• Autor: Aleksandar Obrenović

• 08. april 2017.

• 20:20

U velikom derbiju odigranom u okviru 28. kola Bundeslige, Bajern iz Minhena je slavio protiv Borusije iz Dortmunda sa 4:1 (2:1).

Fantastični Bajern iz Minhena.

Izabranici Karla Anćelotija su najbolji kada je to najpotrebnije, uspeli su danas da savladaju Dortmund sa 4:1 jednom ubedljivom igrom.

Od samog starta su stavili do znanja protivniku ko je ko na terenu, pa su Riberi i Levandovski do desetog minuta postigli po gol.

Za prvi je centrirao Lam sa desne strane, Roberi je sjajnim udarcem savladao golmana Borusije, a drugi je remek delo Roberta Levandovskog iz slobodnog udarca. Prebacio je živi zid baš kao i protiv Crne Gore onomad, lagano je lopta ušla u mrežu.

Ipak, Borusija uspeva da postigne fantastičan gol preko Gereira. Igrao se 20. minut, Gereiro je opalio levicom sa 15-16 metara, golman Ulrih nije mogao ništa u ovoj situaciji.

Prvo poluvreme je završeno prednošću Bajerna od 2:1, a u nastavku novi gol u mreži Burkija. Robenovski.

Arjen Roben je dobio loptu od Riberija na levoj strani, povukao na levu nogu, šutirao sa 15 metara i postigao novi pogodak. I on ulazi u formu kada je to najpotrebnije.

Igrao se 68. minut kada je Robert Levandovski pao u kaznenom prostoru nakon što ga je Burki spotakao, sudija Fric je dosudio kazneni udarac, a upravo Levandovski postiže svoj drugi gol na meču za ukupnih i konačnih 4:1.

Dortmund je izgledao razbijeno tokom čitavog meča, igrači Bajerna im prosto nisu dali da dišu na terenu.

Bajern sada ima deset bodova više od Lajpciga, na 6 kola do kraja prvenstva. Sa druge strane, Dortmund je na četvrtom mestu sa 50 bodova, 18 manje od Bajerna.