utorak 30.07.2019.
22:21

Igra mačke i miša večeras u Minhenu.

Beta/AP Photo/Matthias Schrader

Posle Totenhema, koji je ranije večeras savladao Real sa 1:0, drugi finalista ''Audi kupa'' u Minhenu je domaći Bajern.

Tim  Nika Kovača je u drugom polufinalu deklasirao ekipu Fenerbahčea, rezultatom 6:1, a sve je rešeno već u prvom poluvremenu, koje je Bajern dobio sa 5:0.

Renato Sančez je u 22. minutu započeo Bajernovu kanonadu, posle saradnje sa Levandovskim, a šest minuta kasnije, posle centaršuta Kingslija Komana sa leve strane, Leon Gorecka duplira prednost - 2:0.

Već u 31. minutu na semaforu je stajalo 3:0, posle pogotka Tomasa Milera, a u finišu prvog poluvremena najpre pogađa Koman, a onda i Miler još jdnom, ovog puta iz jedanaesterca - 5:0.

Pre nego što je Kovač izvršio veći broj izmena u nastavkum Miler je stigao i do het-trika, golom u 58. minutu, a debakl ekipe iz Istanbula ublažio je Maks Kruze šest minuta kasnije.

Dakle, u finalu ''Audi kupa'' igraće Bajern i Totenhem (sreda, 20:30h), a za treće mesto Real i Fenerbahče (sreda, 18 časova).